TR | EN
"Müdürümüzün Mesajı"
13.11.2021

Sevgili gençler,

Lisans programlarına olan ilgi ile Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, değişik alanlarda son derece iddialı lisansüstü programlar başlatmış ve yenilerini de hayata geçirmeyi hedeflemektedir. Sosyal Bilimler Enstitümüzün Lisansüstü Programlarının sayısı ve bilinirliği de öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun ortak başarısı sayesinde hızla artmaktadır. 
Disiplinler arası bir çalışma ikliminin hâkim olduğu ve köklü geçmişi ile geleceğe emin adımlarla yürüyen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, güçlü akademik kadrosunun yanı sıra sektöre olan yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Tüm lisansüstü programlarımız, uygulamalı eğitimler ile teorik yaklaşımları birleştirmeyi ilke edinmekle kalmamakta, literatürdeki en son gelişmeleri, akademi ve iş dünyasının kendine özgü niteliklerini de göz önünde bulundurarak öğrencilerine aktarmaktadır.
Enstitümüz programlarındaki temel amacımız, farklı disiplinlerden gelen öğrencilerimize, birbirlerinden öğrendikleri bir ortamda, en son bilgi ve temel becerileri kazandırmak ve böylece; giderek daha rekabetçi hale gelen iş dünyasında ihtiyaç duydukları donanıma kavuşmalarını sağlamaktır. Özellikle tezli yüksek lisans ve doktora programlarımız, ilgili alandaki teorik ve uygulamalı literatüre katkıda bulunacak özgün çalışmaları teşvik ederek, öğrencilerimizi akademik kariyer ve bilimsel araştırmalara en iyi şekilde hazırlamayı amaç edinmektedir.
Sunduğumuz eğitimin önünüzde açabileceği ufukları görmek ve kariyerinizin seyrini bilinçli kararlarla yönetmek üzere sizi, Enstitümüzün lisansüstü programlarını keşfetmeye davet ediyorum. Kariyerinizdeki basamakları güçlü adımlarla yürürken Enstitümüzün her konuda yanınızda olduğunu bilmenizi isterim.
Prof. Dr. Oytun MEÇİK
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü